Jak dobrze ubrać faceta? Najważniejsze jest to, by ten facet dobrze czuł się w swoim ubraniu. Współczesna moda męska stała się bardziej kolorowa i wzorzysta. W tym sezonie zdecydowanie najmodniejsze są spodnie rurki. W tendencji są one już wprawdzie od 2 lat, ale teraz stały się prawdziwie modne. Bardzo dopasowane, wąskie na dole, w wersji zarówno dżinsowej, jak i z materiału. W dalszym ciągu nosi się biodrówki. Natomiast od zimy zaczną wchodzić, niestety, wysokie spodnie i cóż, zobaczymy, jak to będzie. Jak się będzie chodziło w takich spodniach „na Pawełka”, tuż pod biust.

Trzeba jednak zauważyć, że w modzie wysokie stany już się pojawiły, można je obserwować na ulicach. Poza tym w modzie męskiej na ten sezon dużo jest historii marynistycznych, biało-granatowych kontynuacji z zeszłego sezonu. Także dużo historii kowbojsko-indiańskich, czego w Polsce zupełnie nie widać, a co jest trendem na świecie. Nadal są bardzo modne szarości, duże dekolty, sweterki w serek. Moda męska zrobiła się taka dziecięco-grzeczna. Wróciły do łask krawaciki, bo nie krawaty, tylko wąskie krawaciki, łączone na przykład z białymi koszulami i klapkami. Cały czas jest modne zestawianie elegancji ze stylem na luzie, czyli dobrze skrojone marynarki, a do nich sandały czy klapki. Bardzo modne są bermudy i wszelkie spodnie za kolana. W wersji sportowej i dżinsowej, ale też eleganckiej - w kancik.

To buty narzucają tu charakter ubrania. Można więc do spodni za kolano założyć piękne klapki i tiszert, można też sportowe buty i białą koszulę z podwiniętym rękawem i do tego muszkę. Te znowu zdecydowanie wróciły do łask. Do tej pory kojarzyły się właściwie wyłącznie ze starymi piernikami, teraz młodzi chłopcy w muszkach wyglądają bardzo sexy. Na świecie są one bardzo chętnie noszone. W Polsce, poza mną, a nie jestem już młodym chłopcem, widziałem pod muszką może dwie osoby.

Tomasz Jacyków