Jason Wu odkrywa przed nami zupełnie nową estetykę w kolekcji Resort 2015. Minimalizm jest już stałym trendem w modzie. Niejeden z projektantów próbuje zmierzyć się z nim, ale wydaje się, że żaden z nich nie robi tego tak dobrze jak Jason Wu. Tym razem inspiracją dla Wu stał się kultowy już designer XX wieku – sam Dieter Rams. To jego projekty produktów Braun przeszły do historii. Najnowszą kolekcję Wu być może też to czeka, czego mu szczerze życzę, gdyż od lat jestem fanką minimalizmu, zarówno w modzie, jak i w życiu.

Proste linie architektoniczne, skromne dodatki i stonowana paleta barw  to niewątpliwie wpływ, jaki wywarł Dieter Rams. Kolekcja Jason Wu odbiega znacznie od tych z poprzednich sezonów, które były bardziej kolorowe i lśniące oraz zdecydowanie mniej uporządkowane. Podjęcie ryzyka przez Wu okazało się jednak dobrym posunięciem.  W sytuacji kiedy projektant szuka nowych rozwiązań i obiera nowy kierunek, może zrazić do siebie stałą klientelę, przyzwyczajoną do znanych motywów. W przypadku Wu nowa droga okazała się tak dobra, że kolekcja powala na kolana od pierwszego wrażenia.

Kobiece sylwetki, doskonałe cięcia i minimalizm. W modzie nie potrzebuję niczego więcej. Obejrzyjcie zdjęcia w naszej galerii i napiszcie, czy na Was kolekcja Resort 2015 Jason Wu też wywarła takie wrażenie ?