Już po raz czwarty łódzka Manufaktura zaprasza na weekend mody. W dniach 2-4 października na wybiegu zaaranżowanym w centralnym punkcie galerii handlowej odbędą się pokazy młodych projektantów, marek odzieżowych dostępnych w galerii oraz kolekcji autorskich gości specjalnych. Pokazom będą towarzyszyć wydarzenia, które połączą 
w całość paryskie impresje. 

Paryż - miasto legenda, niekwestionowana stolica mody, Mekka projektantów i artystów stanie się źródłem inspiracji dla 4 Fashion Week Manufaktura (termin: 2-4/10) 
Poza pokazami mody, będzie można odwiedzić plac artystów, zaaranżowany wzorem paryskiego placu Du Tertes (stoiska portrecistów, malarzy akwareli, kwiaciarek, projektantów sprzedających swoje kolekcje). Wszystkie kawiarnie i restauracje na terenie Manufaktury zostaną włączone 
do akcji modowej- zostaną w nich zainstalowane panele LCD, gdzie będą pokazywane filmy inspirowane Paryżem oraz pokazy mody. Nieodzownym elementem kawiarni staną się atrybuty Miasta Zakochanych- bagietki, mała czarna i francuskie ciastka. Tłem do wydarzeń będzie muzyka z okresu Edith Piaff czy Charles’a Aznavoure’a. 

„Pod dachami Paryża” w łódzkiej Manufakturze, podczas piątkowego wieczoru odbędą się pokazy inspirowane stylem haute couture. Swoje kolekcje zaprezentują: 

Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel 
Olga Szynkarczuk 
Agnieszka Paul Smolińska 
Monika Kobierska 
Kamila Zielińska 
Monika Czesak 
Sylwester Krupiński 
Ela Pierzchalska 
Natasha Pavluchenko 

W piątkowy wieczór drzwi Manufaktury otworzą się przed gośćmi specjalnymi. 
W trakcie wieczoru odbędzie się recital piosenki francuskiej (Agnieszka Grejnert). Goście obejrzą pokazy najnowszych kolekcji Violi Śpiechowicz i Marcina Giebułtowskiego. Następnie Manufaktura otworzy wyselekcjonowane sklepy i zaprosi swych gości na nocne zakupy. Wieczór vip poprowadzi Joanna Horodyńska. 

W sobotę i niedzielę odbędą się pokazy firm- najemców Manufaktury. W sobotę uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać paryską rewię w stylu Moulin Rouge oraz wziąć udział 
w nocnych zakupach. Tego dnia - o północy, odbędzie się również finał francuskiej loterii, gdzie zostaną rozlosowane wyjazdy sylwestrowe do Maroka. Planowane są liczne konkursy dla publiczności i popisy kabaretowe. 
www.manufaktura.com