Podczas mediolańskiego tygodnia mody Jil Sander swój debiut „w barwach” domu mody miał Rodolfo Paglialunga, nowy dyrektor kreatywny marki. Pokaz kolekcji wiosna lato 2015 był pierwszym, na którym mogliśmy oglądać pomysły projektanta. Do tej pory jego kreacje dla Jil Sander nie ukazały się na wybiegu.

Paglialunga, wcześniej działający dla Prada i Vionnet, przejął ster po  stwórczyni marki, która w ubiegłym roku po raz trzeci zrezygnowała z pełnionej funkcji. Na pokazie wszystkie oczy były zwrócone na nowego dyrektora kreatywnego, któremu postawiono poprzeczkę bardzo wysoko.

Paglialunga nadał najnowszej kolekcji marki nieco swojego, rozpoznawalnego stylu. Zdefiniował na nowo pojęcie kobiecości, dodając kreacjom nieoczekiwane akcenty: zakolanówki, kontrastowe przeszycia. Duże formy i zasłonięte ramiona.

Projektant odwołał się do androgenicznego stylu szwajcarskiej fotografki Annemarie Schwarzenbach. Zaprezentowano luźne, „harcerskie” szorty biodrówki, męskie marynarki, spódnice za kolano – sprawne oko dostrzeże luźne nawiązania Paglialungi do Prada i Vionnet. Powściągliwa paleta barw dopełniła aseksualną stylistykę kolekcji. Początek projektanta w Jill Sander można uznać za udany. Zobaczyliśmy schludną, dość bezpieczną kolekcję.