Kapelusze nie tylko ochronią nas od słońca, ale również dodają nam uroku. Wyglądają one dobrze do wszystkiego. Mają wyglądać na naszej głowie bardzo naturalnie. Kapelusz jest wyrazem nastroju, indywidualności, gustu i poczucia humoru. Niektórzy uważają, że zakładając je zmienia się nasz charakter, stajemy się pewniejsi siebie. W starożytnym Rzymie kapelusz był symbolem wolności, dlatego wyzwoleni niewolnicy dostawali od pana nakrycie głowy.
W tym roku najpopularniejszym kapeluszem letnim jest zdecydowanie Panama. Wykonuje ją się z włókien palmy, które są wyjątkowo elastyczne. Najdroższe modele to te w których wykorzystuje się z najcieńsze włókna.
Brad Pitt, Johnny Depp, Justin Timberlake, Ashton Kutcher to tylko kilka znanych gwiazd, które nie wychodzą z domu bez swoich słomianych kapeluszy.
Najlepsze są kapelusze bez dodatków ewentualnie z jednym grubszym paskiem na dole. W tym roku modne będą te cienko plecione, delikatne, lekkie i przewiewne w różnych kolorach od żółci, fioletu po zieleń.
kapelusze możemy zarówno włożyć do białego, lnianego garnituru, jaki i do jeansów z t-shirtem. Pasują zarówno do pracy, na kolację czy imprezę.
Na rynku mamy bardzo duży wybór kapeluszy dla mężczyzn. Kapelusze pasują do wszystkich mężczyzn zarówno do wysokich, jak i niskich. Mężczyźni niscy, o drobnej budowie ciała, powinni wybrać modele z mniejszym rondem i niższą główką, wyżsi i lepiej zbudowani, mogą zdecydować się na ronda szersze i na wyższą główkę.