Kontrowersyjna ikona współczesnej popkultury Kate Moss to nie tylko modna celebrity ale też modny produkt. Londyn od kilku miesięcy trwał w napięciu związanym z pojawieniem się na rynku produktów sygnowanych logo Kate Moss.

Pojawienie się nowej kolekcji ubrań okazało się marketingowym hitem i sporym wydarzeniem w świecie mody. Mania zakupów sięgneła zenitu, gdy Londyńczycy zaczęli rozkładać namioty pod sklepem TOP SHOP, w których sprzedawane są rzeczy z logo Kate Moss.

Nieprawdopodobny sukces pozwolił zarobić szczęśliwcom, którzy kupili ubrania w TOP SHOP i sprzedali je potem za wielokrotność ich pierwotnej ceny. To wszystko dzięki aukcjom na Ebay - gdzie ceny rzeczy zaprojektowanych przez Moss są już astronomiczne. Kate stworzyła łącznie 60 projektów - w tym buty i biżuterię. To wielki komercyjny sukces i Kate, i TOP SHOP, którego właściciel od wielu lat namawiał znaną modelkę do współpracy.


A jakie są ciuchy Kate Moss ? Generalnie można je zaakceptować, choć schlebiają raczej masowym gustom niż wyrafinowanemu wielkomiejskiemu smakowi bywalców trendu.pl. To ciuchy dla kobiet o wymiarach Kate, a takich na wyspach - z tego co nam wiadomo - jest już bardzo niewiele i coraz mniej. Tak czy inaczej sądzimy, że szybko doczekamy się klonów Kate Moss na ulicach Londynu i innych metropolii.

Czekamy na otwarcie TOP SHOP w Warszawie, Krakowie, Łodzi albo innych miastach. Kto nie chciałbym mieć czegoś od Kate Moss na sobie, nawet jeśli będzie to tylko kawałek materiału albo okulary.

Meg Ryan (London)