Zaletą high fashion jest nie tylko jej piękna estetyka, ale przede wszystkim możliwość czerpania inspiracji z projektów. Musimy przyznać, że mało kogo stać na regularne kupowanie awangardowych ubrań czy czystego jedwabiu. Jedną z najbardziej inspirujących młodych projektantek według mnie jest Kirsty Ward. Pomimo swoich początków w przemyśle modowym znana jest z bardzo rozpoznawalnej wizji.

 

W swojej ostatniej kolekcji pokazuje interpretację stroju hokejowego w połączeniu z charakterystycznym stylem mieszania tkanin w postaci paneli metalicznych pasków, siatki, skóry i asymetrycznych, zbrojnych detali. Widzimy, jak projektantka stara się pokazać lakierowaną skórę, wełnę i dziergane tkaniny w nowych wariacjach i połączeniach. Kolorystyka utrzymana w szarości, czerni, turkusie i pomarańczy.

 

Muszę też wspomnieć o niesamowitej biżuterii stworzonej do skompletowania głównej kolekcji. Możemy wykorzystać ją równie dobrze jako oddzielny dodatek do innych stylizacji, gdyż jest niezwykle uniwersalna. W tym sezonie główną rolę odgrywają aluminiowe druty razem z metalowymi łączeniami, kryształami Swarovskiego, drewniane i szklane koraliki, które tworzą wyrazistą i oryginalną biżuterię.

Autor: Tina