Jaki prezent nie tylko ucieszy, ale i rozbawi? Co dać bliskiej osobie, aby zapamiętała nasz podarunek na długie lata i uśmiechała się przy każdym wspomnieniu o nim? Odpowiedź jest jedna – najlepszy prezent to ten zrobiony przez nas.

Aby stworzyć oryginalny prezent, wystarczy nutka pomysłowości i własne ręce. Nie trzeba wydawać kilkudziesięciu tysięcy złotych, aby uszczęśliwić drugą osobę. Wystarczy jej dać cząstkę siebie, aby poczuła się wyróżniona. Wiadomo – kupiony prezent nie cieszy tak bardzo jak ten zrobiony własnoręcznie.

Ale co ofiarować? Może najpierw zapytajmy nie co ofiarować, ale jak to wręczyć.

Najważniejszy jest sposób podania

Tak jak najdroższa i najlepsza potrawa najlepiej wygląda na eleganckim i przyozdobionym talerzu w eleganckiej restauracji, tak samo każdy prezent potrzebuje oprawy. Tą oprawą może być sposób, w jaki prezent zostanie wręczony. A tutaj już nie ma ograniczeń dla kreatywności.

Dobrą metodą wręczania podarunków, szczególnie wykorzystywaną przy wieczorach panieńskich, jest gra miejska zwana podchodami. Chodzi w niej oto, że osoba, dla której ma być to niespodzianką, nie jest niczego świadoma i musi poddawać się wręczanym wskazówkom i wykonywać określone zadania..Jeśli je wykona bezbłędnie, otrzyma informację, gdzie ma się udać i gdzie czeka na nią następna wskazówka. Przy każdym poprawnym wykonaniu zadania można dawać małe upominki na zachętę, bardziej symboliczne, które mają nadać smaczku całej zabawie.

Na koniec całej zabawy wręcza się prezent właściwy, czyli ten, którego nie tylko my nie możemy się doczekać.

Zadania dla osoby wykonującej polecenia mogą być przeróżne. Można jej kazać obrać ziemniaki, przy jednoczesnym wymienianiu przez nią nazw dwudziestu potraw z ziemniaków. Może zamówić drinka w pubie, wymieniając składniki i inne szczegóły byleby nazwa drinku nie padła. Można kazać jej po prostu zapytać kogoś o godzinę, czy też wyrecytować wierszyk.

Zadbaj o oprawę

Jeśli wręczasz komuś prezent, zadbaj o warunki, w jakich to się odbywa. Samo wręczenie prezentu nie jest rzeczą najistotniejszą, ważna jest sytuacja, miejsce, czas i ludzie dokoła. Jeśli prezent ma być dla ukochanego, możesz przygotować romantyczną kolację, dbając jednocześnie o potrawy, które pojawią się na stole, oraz o muzykę, żeby wszystko idealnie współgrało ze sobą. Jeśli jest to prezent zbiorowy, który przygotowało kilka osób, można zorganizować wyjście na dyskotekę czy też imprezę domową. Ale tak jak wyżej zostało to napisane, najlepiej prezent wręczyć w zaaranżowanej sytuacji, która ma przede wszystkim rozbawić naszego gościa.

Zasada zrób to sam – lots of fun?


Każdy prezent, który jest zrobiony własnoręcznie, z myślą o tej osobie, jest gwarancją, że na pewno będzie się podobać i na długo zapadnie w pamięć.

Co dla niego

Tutaj ostrożnie. W przypadku prezentów dla mężczyzn należy uważać. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni wolą prezenty praktyczne lub takie, których nie toleruje większość kobiet, jak gry komputerowe czy zdalnie sterowane zabawki dziecięce. Tymczasem angielscy psychologowie dowiedli, badając oczekiwania mężczyzn z grupy wiekowej 20-35 lat, że ci zamiast praktycznych skarpetek i krawatów (to najgorsze prezenty z możliwych!) wolą prezenty prosto z serca, a nie z półek sklepowych. I tak docenią pomysły kreatywne, nad którymi druga osoba spędziła sporo czasu. Prezent ma budzić emocje i pokazywać zaangażowanie drugiej osoby, ma wyraźnie pokazać jak ta osoba jest nam bliska, również w sensie emocjonalnym i fizycznym.

Zamiast więc kupować mnóstwo niepotrzebnych bibelotów, o które przyjdzie nam się tylko potykać, warto przygotować kolację z uwzględnieniem szczególnie lubianej potrawy, ale podanej w sposób wyjątkowy, jak przyozdobionej dodatkami, czy też podanej w seksownym wdzianku. Można przy tym puścić piosenki ulubionej muzycznej kapeli obdarowywanego, nawet, gdy będzie to ostry rock, a nam będą ciarki przechodzić po plecach.

Możesz również zrealizować dotąd niespełnione marzenie swojego mężczyzny, jak lot balonem czy skok na linie, ale będziesz potrzebowała do tego zasobnego portfela. Jeśli twój mężczyzna jest zamiłowanym megalomanem, zdobądź autograf jego ulubionego zespołu, najlepiej przy akompaniamencie zespołu grającego na żywo.

Jednak kobiety lubią dawać coś od siebie bardziej namacalnego, coś, w co włożą swoje serce. Co mężczyzna na pewno doceni? Krótka odpowiedź: bloczek z kuponami życzeń. Żaden mężczyzna nie zignoruje takiego prezentu, dajemy na to gwarancję! Kupony z życzeniami są umieszczone w jednym notatniku, gotowe do wyrwania w każdej chwili. Każdy kupon zawiera inne życzenie, które twój mężczyzna będzie chciał, abyś zrealizowała. Mogą to być życzenia praktyczne jak „Dzisiaj zmywasz naczynia” albo emocjonalne „Daj mi buzi”, czy też w formie prośby „Dzisiaj leci mecz. Nie przeszkadzaj”. Oczywiście wszystko zależy od tego, co same umieścimy na takich kuponach, więc nie będziemy zmuszone robić czegoś, czego nie chcemy lub nie tolerujemy. Takie kupony dostarczą też sporo zabawy i umocnią komunikację między wami.

Dla informatyka czy amatora wszystkiego co z komputerem związane sprawdzi się własnoręcznie wyszywana poduszka, na której przyszyje się sztuczną myszkę komputerową z polaru z napisem „Na zawsze z Tobą – Twoja myszka”.

Sprawdzi się również krawat z motywem. Przy pomocy grubej folii możesz nanieść na krawat (najlepiej o jednolitym kolorze) motyw, który później podkreślisz farbą do ubrań. Jest to tani sposób, ale wymaga też nie lada precyzji i pewnej ręki, zatem zanim przystąpisz do jego realizacji, popróbuj malowanie na niepotrzebnych materiałach.

Możesz również wręczyć kubek termoaktywny, który po wlaniu wrzącej wody zmienia kolor i ukazuje się zdjęcie lub jakiś napis. Tak samo jak koszulkę z nadrukiem.

Jeśli twój mężczyzna wykazuje zamiłowanie wyłącznie do praktycznych rzeczy, zawsze możesz kupić mu ekskluzywny zegarek, na przykład marki Klaus Kobec, wykonanego z lepszych gatunkowo materiałów, jak złoto, srebro czy skóra naturalna. Zegarek jest bardzo praktyczny, tak samo jak portfel. Jeśli już się zdecydujesz na któryś z tych podarunków, nie kupuj pierwszego lepszego na miejskim targu, ale poświęć trochę czasu na znalezienie godnego reprezentanta.

Co dla niej

Wydaje się, że kobiety są bardziej przewidywalne i zawsze wiadomo, co im wręczyć. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że kobiety podchodzą do wszystkiego emocjonalnie i cieszą się byle drobnostką.

Jaka jest tajemnica kobiety? Podaruj jej coś, czym będzie mogła się pochwalić przed koleżankami! Może to być biżuteria imienna w postaci spersonalizowanego naszyjnika z imieniem – jest to wprawdzie prezent kupiony, ale również z twoim wkładem, który na pewno będzie doceniony.

Przyjaciółce można zorganizować profesjonalną sesję zdjęciową. Nie musi to być sesja robiona w studiu z profesjonalnym fotografem. Na pewno jest w twoim gronie ktoś, kto robi artystyczne zdjęcia lub zdjęcia ładniejsze od setek innych. Można do zabawy zaprosić koleżanki i tak jedna będzie odpowiedzialna za makijaż, druga za strój, trzecia za stylizację fryzury. Zapewni to sporo uciechy, ale też i wspaniałe zdjęcia, które będą cieszyć oczy latami.

Sesja fotograficzna jest doskonałym prezentem dla każdego. Możesz sfotografować siebie i wręczyć album ze zdjęciami, które będą tylko dla niego czy dla niej i nigdzie indziej nie będą rozpowszechniane. Możesz swojemu mężczyźnie sama zorganizować taką sesję, jeśli jest osobą, która lubi się fotografować i otwartą na nowe wyzwania. Albo ty, mężczyzno, zorganizuj sesję beauty, którą kobieta będzie cieszyć się przez całe życie.

Kobiety ucieszy się ze zdjęcia, plakatu czy obrazu z jej wizerunkiem. Jeśli chcesz zrobić na niej wrażenie i masz umiejętności graficzne możesz przerobić zdjęcie sławnej postaci (np. Marylin Monroe) i  wstawić w miejsce twarzy Marylin twarz bliskiej ci osoby, a samo zdjęcie w dobrej rozdzielczości wywołaj lub wydrukuj na dobrym papierze fotograficznym. Takie zdjęcie można również wydrukować na płótnie i podpisać się jako autor – radość obdarowanej/obdarowanego gwarantowana!

Ciekawym pomysłem jest również stworzenie mozaiki ze zdjęć, którą będzie można powiesić na ścianie. Można dodać do tego motyw przewodni, jak zachód słońca czy morskie fale, by potem podoklejać zdjęcia z różnych okresów ze stosownym komentarzem. W ten sam sposób można zrobić fotoksiążkę, na której każdej stronie będzie zamieszczone jedno lub kilka zdjęć wraz z podpisami. Na każdym z tych prezentów nie powinno zabraknąć informacji o autorze, zatem nie zapomnij dodać swojego zdjęcia.

Dość oryginalnym prezentem jest wręczenie... gazety. I to nie byle jakiej gazety, tylko takiej, na której pierwszej stronie będzie artykuł i zdjęcie solenizanta. Takie rozwiązanie proponują tylko niektóre wydawnictwa. Po prostu zostaje wydany jeden egzemplarz ze specjalnym artykułem, który przychodzi do ciebie pocztą, a ty możesz go włożyć w codzienną prasę czy podrzucić w inny sposób, tak żeby totalnie zaskoczyć. Efekt murowany.

Sposób na unikalny, a przede wszystkim ciekawy prezent jest jeden – zrób coś samemu, myśląc wyłącznie o tej osobie i myśląc w kategoriach, jaka ona jest, co lubi i o czym marzy. Wtedy na pewno nie podarujesz jej czegoś, co ona schowa do szuflady, by po latach wyrzucić, nie rzuciwszy na to nawet okiem.

 

Polecamy strony: www.bizuteriaimienna.pl oraz www.klauskobec.pl