Jedyna marka, która nie ucierpiała na kryzysie to H&M. Większość domów mody przeżywa teraz naprawdę ciężki okres. Na zwołanej konferencji kilka tygodni temu w Mediolanie, Roberto Cavalli wypowiedział słowa „Przykro mi, ale muszę odwołać pokaz. Jest kryzys i po prostu nie mam co włożyć na modelki.”
Kreator nie jest odosobniony, bowiem Prada ma już dług 450 milionów euro. Jeszcze większe zadłużenie ma Marcella Burani – pół miliarda euro, oraz Valentino Group, który od trzech lat spłaca dług o wysokości 2,5 miliarda euro.
Wielu kreatorów mody widzi swoją szansę w projektowaniu dla sieciówek takich właśnie jak H&M.
Dlatego żaden jeszcze projektant nie odmówił współpracy ze szwedzką marką.
Zazwyczaj wielcy kreatorzy jak Karl Lagerfeld, Stella McCartney czy Roberto Cavalli projektowali całe kolekcje ubrań. Przy najnowszej współpracy, Sonia Rykiel stworzyła kolekcję bielizny, która trafi do sklepów już na początku grudnia.
Bielizna jest w stylu lat 20-tych, jest seksownie, zmysłowo, elegancko i romantycznie. Staniki oraz majtki są  pudrowym różu oraz głębokiej czerni.
W kolekcji znajdziemy satynowe szlafroki, przeźroczyste spodenki, aksamitne gorsety oraz biustonosze. Motywem przewodnim są róże, które znajdują się na bieliźnie.
Pytanie jest jak można iść do pracy w takim staniku, skoro różyczki na piersiach będą wystawały?

Kolekcja ma trafić do 1500 sklepów H&M na całym świecie. Jednocześnie takie same modele będą do nabycia w butikach Sonii Rykiel.

Jak Wam się podoba bielizna?