Możemy na wiele sposób patrzeć na ubrania. Liczą się jakość, kształt, oryginalny szczegół, a może tekstura. Wiele elementów nadaje im znaczenia. Na sezon 2016 Tomas Maier zaproponował własny punkt widzenia i przyjął rolę reżysera, który zmieniając kąt nachylenia kamery pokazuje swoje projekty w zupełnie nowym świetle. W kolekcji Bottega Veneta Resort 2015 zwraca uwagę na detale, jak chociażby kołnierzyki, zapięcia czy patchworkowe wzory w plisowanych spódnicach. Jednocześnie od szczegóły przechodzi do ogólnego wrażenia, jakie powinno wywierać ubranie, kiedy przeglądamy się sobie w lustrze. Obraz jest wówczas pełny, a zamierzony efekt doskonały.

Taki jest właśnie Maier... Od szczegółu do pełni... Perspektywa przyjęta przez projektanta pozwala mu na budowanie hermetycznych, spójnych kolekcji, które zachwycają detalami, nie gubiąc ogólnego wrażenia. Niezliczone niuanse, proporcje, doskonałe linie i cięcia sprawiają, że ubrania w całej swej prostocie są wyjątkowe.

Patchworkowe plisowane spódnice idealnie schodzą się czarnymi paskami i wizualnie przechodzą w talię. Spodnie z wysokim stanem, wykonanne z lekiej wełny, blokowane kolorem na biodrach. Należy zauważyć, że Maier jest mistrzem w grze kolorami i tworzeniu poprzez różne barwy graficznych arcydzieł. Skórzane lub zamszowe kurtki poskładane z kolorowych próbek. Płaszcze bez podszewki zapewniające poczucie lekkości i nie krępujące ruchów. Męskie sylwetki złagodzone delikatnymi, kobiecymi dodatkami.