Raf Simons zawsze otwarcie opowiadał o swoich inspiracjach. Podobnie stało się w przypadku kolekcji Dior Haute Couture wiosna 2015. Serce na dłoni i uduchowione projekty to znak rozpoznawczy, którym Raf ozdabia swoje dzieła. Tym razem, jak sam powiedział, to muzyka grała mu w duszy, a konkretnie śpiewał sam mistrz, David Bowie. Simons zachwycił się osobowością Bowie, który jak kameleon potrafi zmieniać się artystycznie i stawać na nowo. To jednak nie wszystko, ponieważ piosenkarz potrafi zmaterializować muzykę, pokazać jej duszę, będąc człowiekiem przesiąkniętym ideą. Podobnie jak Dior, który nie jest tylko nazwą, a ucieleśnioną ideą piękna.

Teraz Raf Simons postanowił nadać znaczenie nazwie Dior. Marzeniem projektanta stało się połączenie świata couture z modą casualową. Materiał nie jest jego przeciwnikiem, potrafi wycinać go w podobny sposób, jak David Bowie tworzyć klimat swoimi utworami. Może i obaj panowie wydają się na pozór zarozumiali, a co najmniej zuchwali. Nie zmienia to jednak faktu, że są prawdziwymi czarodziejami, potrafiącymi sięgać swoją twórczością głęboko w serca fanów oraz porażać wyrafinowaniem i perfekcyjną realizacją.

W kolekcji Dior Haute Couture wiosna 2015 spotkamy się z materiałem obcym modzie couture, a mianowicie plastikiem, który zawładną projektami. Plastikowe płaszcze są jednak tak delikatne, że przypominają barwne koronki malowane w kwiaty.

Natomiast winylowe buty łagodnie oplatają nogi modelek aż po uda. W kolekcji znajdziemy motywy wzięte wprost z salonów couture z lat 50., eksperymenty lat 60., a także niecodzienne elementy z lat 70. Simons nie ograniczał się w tworzeniu, owijając swoje modelki w folię. Cieniutko plisowane spódnice, rozkloszowane sukienki haftowane, niczym wstążki. Każda z kreacji charakteryzowała się nieodpartą lekkością.

Zachwyciła mnie melanżowa sukienka o długości mini, wykończona u dołu pasem białych kwiatków, zestawiona z kobaltowymi winylowymi butami, długimi do połowy uda. Interesująco wypadł też kombinezon w szerokie i nieregularne pasy w czarno-żółto-różowym kolorze. Założona do tego czarna minispódniczka idealnie współgrała z krótkimi plastikowymi kozakami. Zachęcam do obejrzenia wybranych zdjęć z najnowszej kolekcji Dior Haute Couture wiosna 2015, na pewno znajdziecie w niej coś interesującego...