Szósty dzień New York Fashion Week (tylko jeszcze 3 dni do zakończenia) upłynął pod motywem zamożnej school girl. Projektanci wydają się wspominać złote czasy Gossip Girl i przypominają wszystkim, jak bardzo serial wpłynął na modę i trendy ostatnich lat.
Bliźniaczki Olsen po raz kolejny udowadniają, że mogą osiągnąć sukces w modzie, tak jak w filmie. Pokaz The Row w pięknym apartamencie na Upper East Side składał się z serii prostych, długich, muskularnych płaszczy, zwężanych spodni, luźnych swetrów i tunik z kołnierzem w serek. Wszystko idealnie skonstruowane i luksusowe, niektóre futra nawet z norek.

Ten sezon należy do Prabal Gurung, młody projektant odnosi sukces za sukcesem. Nie tylko jego kolekcja dla Target okazała się hitem, główna linia była jednym z najgłośniejszych tematów podczas pokazów New York Fashion Week. Warto jednak zwrócić też uwagę na ICB by Prabal Gurung, kolekcji trudno jest się oprzeć. Gurung pokazał realne ubrania, które z pewnością znajdą właścicieli na zimną porę. Pokaz dopełniała wspaniała stylizacja skierowana do młodszych „cool” odbiorców, na przykład spódnica na spodnie czy wielo-długościowe warstwowanie płaszczy.

Młode it-girl Olivier Theysken dorosły, by zamienić się w silne kobiety biznesu. Pierwszy look z wyrazistą i wyrafinowaną marynarką połączoną z skórzanymi szortami zdefiniował kolekcję, czyli zakryta góra i odkryty dół. Jako alternatywa dla spodni, Olivier Theysken proponuje wysokie botki do utrzymania ciepła, a jeżeli koniecznie trzeba nosić spodni, to są one luźne i muskularne. Całość perfekcyjnie skonstruowana, czy to obwisły sweter czy opinająca sukienka.

Philip Lim pokazał swoją inspirację stylem biker, czyli jak można było się spodziewać – dużo skóry i metalowych okuć. Przepiękne kurtki motocyklowe, kilka idealnie skonstruowanych kamizelek biker, skórzane spódnice, skórzane bluzy i skórzane „gaiter” (ochraniacze na piszczel). Philip Lim przełamał twardość skóry warstwami o różnych długościach. Żadna z modelek nie miała mniej niż trzech warstw na sobie. Warto też wspomnieć o przepięknych wełnianych płaszczach i pikowanych spódnicach z przednim suwakiem, które zatraciły się na tle cudownych bikerów.

Flora Adams i Alexa Gill z Ohne Titel na jesień 2013 przedstawiają wyniki swoich eksperymentów z kwadratem. Umieszczając kwadraty w najróżniejszych pozycjach i miejscach, uzyskały geometryczne printy, drapowane z kwadratu baskinki i kwadratowe kształty w płaszczach. Kolekcja zadziwia zdatnością do noszenia, a także ekstrawagancją.

Autor: Tina