Firma Madewell przeżywa prawdziwy renesans, a to wszystko za sprawą nowej dyrektor kreatywnej, Joyce Lee. Projektantka wniosła do Madewell lekkość, nowoczesność i kobiecość. Zaproponowana przez nią kolekcja na sezon wiosna lato 2016 to moda idealna na cieplejsze dni, wygodna i radosna. Wśród ubrań nie zabraknie obowiązkowego jeansu, ale wzbogaconego haftowanymi motywami. Takie same akcenty występują na klasycznych żakietach.

Oryginalnym trendem wykorzystanym przez projektantkę jest personalizacja ubrań i akcesoriów. Możemy wybrać produkty z własnymi inicjałami lub emblematami, oddającymi naszą osobowość. W najnowszej kolekcji nie sposób nie zauważyć inspiracji folkiem i kulturą arabską. Nowe kroje koszul, tuniki w intensywnych, soczystych kolorach. Klasyczne sylwetki wzbogacone eksplozją barw i wzorów.

Moda letnia nie może obejść się bez motywów marynistycznych, dlatego w propozycji Madewell na wiosnę lato 2016 dużo błękitów i nawiązań do marynarskich uniformów. Warte uwagi są też lekkie i dziewczęce sukienki, idealne na wakacyjne chwile.

Nowa kolekcja Madewell opiera się na klasycznych sylwetkach i liniach, ale z dodatkiem kobiecego looku i młodzieńczej lekkości.