Bywalczynie czerwonego dywanu będą zachwycone najnowszą kolekcją Resort 2016, jaką przygotował Peter Copping dla marki Oscar de la Renta. Na pewno znajdą w niej wiele projektów, które później uświetnią gale, eventy i ścianki. Niecały miesiąc temu Peter zadebiutował z pierwszą kolekcją ślubną dla Oscar de la Renta, a już mamy prezentację kolejnej dawki dobrej mody.

Kolekcję Oscar de la Renta Resort 2016 można określić jako mieszankę bogato zdobionych sukienek na co dzień i od święta. Misternie haftowane kwieciste aplikacje, w niektórych miejscach obszyte koronką. Kolumnowa biała suknia z prześlicznym wzorem winorośli, spływającym z dekoltu. Sukienka z gorsetem i rozkloszowanym dołem w kanarkowym kolorze z mięsistym nadrukiem czarnych kwiatów. Zachwycająca czerwona suknia z delikatnym obszyciem przy dekolcie, zaznaczonym gorsetem i monumentalnym dołem, ozdobionym wycinanym wzorem.

Poza klasycznymi sylwetkami Copping wprowadził też bardziej odważne linie, jak chociażby w czarnej cekinowej sukni z doszywaną peleryną. Obszerne doły z dużymi zakładkami mieszały się z trapezowatymi kształtami. Sylwetka wydłużona z wyraźnie zaznaczoną talią. Peter Copping jak zawsze wykonał dobrą robotę, chociaż pozostaje leciutki niedosyt, który mam nadzieję rozwieje przy następnej kolekcji.