Kolekcja Tomas Maier Resort 2016 nie odbiega od poprzednich propozycji projektanta. Będący w ciągłym biegu, aktywny i zapracowany człowiek wybiera proste, łatwe do noszenia ubrania. Komfort i wygoda to przewodnie motywy zaprezentowanej kolekcji, w której dominuje miłość do bluz i dresów, ale w bardzo dobrym stylu.

Nie zabrakło oczywiście sukienek ułożonych z patchworków ani zmysłowej koronki, która idealnie układa się na ciele. Sukienki maxi wykonane z lekkiego, japońskiego poliestru, które do złudzenia przypominały jedwab. Sukienki ze sztucznej skóry, które zwodziły swym wręcz naturalnym wyglądem. Jasne kurtki i spódnice w motocyklowym klimacie. Żywe, kolorowe sukienki z denimu i dzianiny. Asymentryczne cięcia. Jasnoczerwony sweter noszony tyłem do przodu.

Zachwycały także propozycje dla panów, przede wszystkim swoją subtelnością i luksusem, ale takim, który doskonale pasuje na co dzień. Delikatne, rozmyte odcienie niebieskiego i zielonego. Hitem okazały się spodnie wiązane w pasie i kaszmirowe mięciutkie swetry.