Fashion Week rozpoczął się już w tym roku od Nowego Jorku. Przed nami nieprzespane noce i wiele godzin spędzonych na oglądaniu pokazów i analizowaniu najlepszych projektów.


Zaczynam od kolekcji Zac Posen, której najnowszą linię wiosna 2015 ZAC Zac Posen określono mianem dobrego do noszenia street style. To co prawda tańsza wersja Posen, ale budziła pewien dysonans wizerunkowy podczas New York Fashion Week. Tańsza linia i akcesoria ZAC Zac Posen sprzedawana jest w Neiman Marcus i Shopbop.

Posen tym razem pokazał serię kolorowych, zwiewnych, jedwabnych sukienek w cukierkowych odcieniach. Projekty były kobiece i romantyczne, oczywiście profesjonalnie przemyślane i wykonane, ale nie zaskakiwały. Trzeba jednak przyznać, że pomimo komercyjnego charakteru kolekcji, Posen nie boi się podejmowania ryzyka. Nie jest łatwo wykreować trend, który dobrze się sprzeda, na barwy trudne w noszeniu, jak żółty, różowy czy pomarańczowy. W najnowszej kolekcji wiosna 2015 ZAC Zac Posen możemy znaleźć natomiast wiele jasnych barw.

Zachwycił mnie żółty przycięty sweter o ciekawej wypukłej strukturze połączony z długą szarą spódnicą w żółte kwiaty. Zastanawiam się, czy nie wyglądałby on idealnie do wąskich granatowych jeansów. Pomimo niewątpliwych mocnych elementów w kolekcji, pozostanę w przy swoim zdaniu, że kolekcja nie wnosi niczego nowego do mody.