Rynek mody jest coraz bardziej rozbudowany. Poza 4 głównymi stolicami mody coraz więcej metropolii przeznacza swój budżet kulturalny na fashion week. Jednym z niedocenianych miejsc modowych jest moim zdaniem Tokio. Z japońskiej stolicy mody pochodzą właśnie najbardziej utalentowani projektanci koncepcyjnej mody, w tym Masaya Kushino. Ten młody projektant tworzy jak dla mnie najbardziej zwariowane buty. Każda para to małe dzieło sztuki z skóry, drewna, włosów i przeróżnych ornamentów.

Ukończywszy studia w Kyoto Institute of Art and Design oraz kursu master w Instituto Marangoni w Mediolanie, Kushino pracował jako dyrektor artystyczny dla męskiego działu ślubnej mody. Dzięki swojemu talentowi szybko zyskał uznanie w branży i zaczął pracę jako freblance designer i stylista.

Spod jego rąk wyszło piękne obuwie, które pomimo niecodziennych kształtów jest przyjemne dla oka. Każda seria to prawdziwe dzieło sztuki z historią i motywem przewodnim. Masaya Kushino inspirując się głównie naturą, tworzy hybrydę bestii i Couture.
W porównaniu do Masaya Kushino, projekty Anastasia Radevich czy Iris van Herpen wyglądają jak zwykłe szpilki z Zary. Nie mogę przestać zachwycać się butami Kushino, a wy ? Kim są Wasi ulubieńcy ?

Autor: Tina