New York Fashion Week jeszcze się nie skończył, a większość fashionistów ma już dosyć, jedynie Anna Dello Russo myśli inaczej, ponieważ pojawiła się dopiero 4. dnia. Można poczytać na twitterach i blogach, jaka to żmudna praca te tygodnie mody. No cóż, trawa zawsze jest bardziej zielona po stronie sąsiada. A może po prostu pokazy okazały się niezadowalające.

Siostry Mullevay z Rodarte słyną z odmienności, nie wszyscy rozumieją ich estetykę, ale to właśnie sprawiało, że Rodarte było tak rozchwytywane. Jednak tym razem zaszły za daleko. Sięgając do archiwów lat 90., pomyliły trendy z out trendy. Ich kolekcja jesień / zima 2013 to wybuchowa mieszanka (w sensie bałaganu po wybuchu) mrocznego grunge, dekonstrukcji, falbanek, batikowych wzorów i odkrytych kości biodrowych.

Wiosenna kolekcja Narciso Rodriguez została ogłoszona przez style.com, jako najlepsza kolekcja w jego karierze. Kolekcja jesień / zima 2013 jest pełna zachwycających elementów, projektant znowu zadziwia swoim talentem. Pokazał perfekcyjnie uszyte bluzki i spodnie, smukłe i proste sukienki i nieoczekiwane detale na topach. Zaczął od monochromatycznych looków, po czym mocne ostre kolory szmaragdu, pomarańczy i różu.

Autor: Tina