Kreacje Miu Miu przeważnie dedykowane są młodym, energicznym kobietom. Podczas Tygodnia Mody w Paryżu nie było inaczej. Nie zawiedliśmy się najnowszą kolekcją Miu Miu wiosna lato 2016. Proste formy, metaliczne, błyszczące buty na obcasie, topy i dwurzędowe, pudełkowe płaszcze z geometrycznymi nadrukami z lat 60. i 70., spódnice midi z bluzkami i koszulami.

Dostaliśmy prawdziwie kosmiczne dodatki na tle stylu retro. Sznurowane botki, z motywami zwierzęcymi i brokatem, w artystycznym stylu Ziggy Stardust. Do nich sportowe skarpety w paski. Płaskie balerinki z satyny z plątaniną wstążek wokół kostki i stopy. Futrzane, kolorowe dodatki. Pomarszczone, dwukolorowe, trapezowe torby-kuferki.

Nadmuchane, przerysowane rękawy, wystające spod szmizjerek. Warstwy zwiewnych halek na swetrach i sukienkach. Futrzane etole, sznurowane suknie. Falbanki i koronki. Opaski i tiary. Cieniowane usta, wiśniowo-śliwkowe. Wszystko przesadzone, ale wyraziste i stylowe.

Moda, jaką zaproponowała Muccia Prada na wiosnę lato 2016 to mieszanka siły i delikatności. Styl zbuntowanej, rockowej nastolatki i odważnej, pewnej siebie kobiety.