Nowy Jork jest miastem niezwykłym. Przez okrągły rok coś się dzieje. Święta jest to szczególny okres. Wszystko zaczyna się wraz ze sławną paradą na święto dziękczynienia. Już od tej pory Nowy Jork staje się bardziej magiczny. Największe sklepy na piątej ulicy konkurują ze sobą o najlepszą wystawę świąteczną. Rok temu Louis Vuitton na święta przygotował specjalną instalację świetlną wykonaną przez Takashi Murakami. Cała fasada budynku była oświetlona różnokolorowymi znaczkami.

W tym roku wystawa świąteczna Louis Vuitton jest zaprojektowana przez Ruben Toledo. Wszystko jest związane z kolekcją podróżniczą, w której ukazały się eleganckie przewodniki i walizki prosto od Vuitton. Wystawa butiku wyróżnia się od innych przede wszystkim elegancją. Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi wystawami świątecznymi z piątej ulicy ta wyróżnia się szczególnie. W końcu wszystkie inne wystawy nawiązują do typowego klimatu świątecznego. Najbardziej barwna jest tradycyjnie wystawa domu towarowego Macy's. W tym roku postawili na interaktywność. Każdy może napisać list do świętego Mikołaja i obserwować jak wirują one po różnych fantazyjnych krainach.

Z kolei Bloomingdales chciał pozostać na topie umieszczając na wystawie koło Mikołaja parę prezydencką. Trzeba przyznać, że efekt jest dosyć ciekawy. Czyżby można było się dopatrzeć jakiś podtekstów politycznych? Czy to po prostu czysta prowokacja? Jedno jest pewne wystawy świąteczne w Nowym Jorku są jedyne w swoim rodzaju. Zobaczcie sami i oceńcie co myślicie o nich!