Wzrost popularności stylu minimalistycznego wymusza na nas zwrócenie większej uwagi na akcesoria. Wiele znanych blogerek opiera swój image na prostym stroju, przykuwając wzrok oryginalnymi dodatkami. Dlatego też prace Sophie McElligot od razu mnie zainteresowały.
Opaski przez nią zaprojektowane są ozdobione przeróżnymi dodatkami, takimi jak pompony, frędzle, czaszki, a nawet ptaki. Przypominają korony wyjęte prosto z baśni i świata fantasy.
Sophie McElligott podczas swojej nauki w Central Saint Martins nabyła cenne doświadczenie, asystując takim sławom jak Stella McCartney czy Meadham Kirchhoff. U Kirchhoffa zaprojektowała akcesoria do jego pierwszej kolekcji na London Fashion Week. Idealnie dopasowała się estetycznie do jego stylu, który słynie z teatralności i strojów „over the top”.
Sophie McElligott pracując w magazynach takich jak The Guardian czy GQ Magazine, poświęciła się wielu dziedzinom. Sama twierdzi, że to dzięki różnym zainteresowaniom traktuje modę z przymrużeniem oka i uwielbia eksperymentować z akcesoriami, co jak widać wychodzi jej rewelacyjnie.

Autor: Tina N.