Zbliża się impreza, ważne spotkanie chcesz wyglądać efektownie. Musisz wykonać piękny i staranny makijaż. Nie wiesz jak się pomalować wybierz kultowy „smokey eyes”. Efekt przydymionego oka wygląda bardzo efektownie, kobieco i sexy. Pasuje prawie do każdej z nas. Jeśli nauczysz się już dobrze wykonywać ten makijaż i efekt Ci się spodoba to na pewno będziesz go często używała jako swoją tajną broń. Gwiazdy telewizji i filmu często prezentują ten typ makijażu i może nawet nie wiesz, ze właśnie tak się nazywa. Musisz użyć niewielu kosmetyków, a efekt będzie zaskakujący. W twojej kosmetyczne musi się znaleźć czarna, wodoodporna kredka do oczu, czarny i szary matowy cień, mascara, która silnie wydłuży twoje rzęsy, z efektem teatralnym lub efektem sztucznych rzęs. Aby twój makijaż wyglądał perfekcyjnie, na powieki połóż odpowiednią bazę pod cienie. Baza doskonale utrwala cienie na powiekach. Przy jasnych kolorach cieni ewentualne ubytki nie są tak widoczne. Jednak gdy planujesz wykonać makijaż „smokey eyes”, baza będzie bardzo przydatna.

Rozprowadzasz ją na powiece, a dzięki temu twój makijaż będzie pozostawał nienaruszony przez cały wieczór, aż do rana. Ważne jest też, żeby nałożyć trochę więcej pudru na okolice policzków, ciemne cienie mogą się posypać, a kiedy będzie tam więcej pudru to bez przeszkód usuniesz resztki cienia. Jeśli nałożyłaś bazę, podkład i puder możesz zacząć wykonywać makijaż oczu. Rozpocznij od obrysowania oczu czarną kredką - przy górnej oraz dolnej linii rzęs, następnie czarny matowy cień nałóż na całą ruchomą powiekę. W załamaniu powieki rozprowadź cień szary. Teraz nastąpi najważniejszy etap makijażu - rozetrzyj cień (szary) na granicy koloru, tuż na załamaniu powieki. Przecieraj pędzelkiem w kształcie półksiężyca. Rozcieraj go bardzo dokładnie,  aż uzyskasz efekt przydymionej powieki. Staraj się, aby cień stworzył wrażenie „dymku”. Teraz narysuj kreskę kredką w wewnętrznej części dolnej powieki. Dzięki temu makijaż nabiera wieczorowego charakteru. Teraz zostaje nałożenie mascary. Wytuszuj rzęsy bardzo dokładnie.

Rozpoczynaj aplikację tuszu tuż przy nasadzie rzęs. Mascarę możesz nałożyć w dwóch, a nawet trzech warstwach. Zanim nałożysz kolejną warstwę tuszu, poprzednia musi dokładnie wyschnąć. Aby cały makijaż był efektowny nałóż róż na policzki i pomaluj usta błyszczykiem. Gotowe! Na pewno będziesz wyglądać bardzo elegancko i trendy. Ten makijaż chyba nigdy nie wyjdzie z mody