Kanon piękna z czasem się zmienia, w latach 80. były to krągłości i krzykliwe kolory, lata 90. - androgynia i minimalizm, od 2000 walczymy z anoreksją, a teraz modna jest młodość. Im mniej masz lat, tym większe szanse na sławę nie tylko w świecie mody. Pamiętacie 14-letnią Hailee Steinfeld w jesiennej kampanii Miu Miu 2011, albo kontrowersyjną sesję 10-letniej Thylane Blondeu dla francuskiego Vogue? Obie dziewczyny zyskały błyskawiczną sławę dzięki swemu młodemu wiekowi.

Sławni rodzice często wywierają presję na swoich pociechach, by zaistniały w show biznesie, pomimo ich braku talentu. Bo prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach sławnym można być z każdego powodu.

Weźmy na przykład Lourdes Leon, córkę Madonny. Jej przygoda z sławą zaczęła się u boku mamusi na przeróżnych galach i imprezach, jednak szczytem jej dotychczasowej kariery jest linia ubrań Material Girl inspirowana latami 80. Ubrania są oczywiście projektowane przez design team, a sama Lourdes jest tylko twarzą i blogerką firmy.

Romeo Beckham, jeżeli dotychczas nie słyszeliście o nim, to już wkrótce będziecie go oglądać na budynkach i co drugiej stronie magazynu modowego. Mały Beckham zdobył pracę w najnowszej kampanii reklamowej Burberry. Urodą jeszcze daleko mu do taty, ale nic nie definiuje „brytyjskość” lepiej niż nazwisko Beckham i beżowa krata Burberry.

Co robiliście jak mieliście 4 lata? Ja nawet nie pamięta, ale mam nadzieje, że mały Hudson Kroenig będzie miał lepszą pamięć ode mnie, bo przejście na wybiegu Chanel jest dużym wyczynem. Podczas kiedy modele biją się o pracę u Chanel, to Hudson miał już szansę trzykrotnie ubrać się w miniatury kreacji Lagerfelda i przejść się na jednym z najbardziej wpływowych wybiegów Paryża. Osobiście mam słabość do miniaturowych fenomenów, ale kulisy stresującego pokazu mody nie jest najlepszym otoczeniem dla 4 latka.

Jest jeszcze dużo przykładów, kiedy gwiazdy angażują swoje małe dzieci w show biznes, za dużo byłoby wymieniać. A was, które dziecko sławnych rodziców wprawia najbardziej w osłupienie ?

Autor: TINA