Pewne rzeczy cały czas powracają do mody. Kwiatki, kokardy, groszki, kratka, paski to najważniejsze i najczęsciej powtarzane wzory w modzie.
Wzory zawsze były modne i będą, co sezon są inne wariacje na ich temat.
Na sezon jesień 2009 / zima 2010 Gucci proponuje dużo, rozmaitych wzorów, a w szczególności olbrzymie grochy oraz abstrakcyjne, nieregularne paski.
Frida Giannini tworząc kolekcję dla Gucci wiedziała dokładnie jakie będą zimowe trendy w modzie I stworzyła bardzo ciekawą kolekcję. Jej wzory były inspirowane szalonymi latami 80-tymi, które już od kilku sezonów goszczą na wybiegach mody.
Projektantka proponuje czarne, olbrzymie grochy, głównie na sukienkach, w kolorze różowym, niebieskim oraz białym. Do tego czarne rajstopy i ciemne kozaki.
Modelki aby jeszcze bardziej podkreślić mroczność mają ulizane do tyłu włosy, oczy pomalowane na ciemno, a wszystko  dopełniają błyszczące, czerwone usta.
Frida stworzyła kolekcję troszkę w stylu jak kiedyś projektował Tom Ford. Bardzo kobieco, seksownie i elegancko.

Jednak jeżeli nie możecie wytrzymać do jesieni lub chcecie wyprzedzić modę, mamy dla Was dwie propozycje sukienek od Mango.
Pierwsza za nich ma charakterystyczne dla Gucci, olbrzymie koła. Różowe grochy na białej sukience będą świetnie wyglądały do wszystkiego. Sukienkę kupimy za 299 złotych w salonach Mango.
Druga propozycja od hiszpańskiego domu mody to kreacja czarno-biała za cenę 259 złotych.