Na pierwszy rzut oka, przyjmując literalnie najnowszą kolekcję Max Mara, można by pomyśleć, że na zbliżający się sezon dom mody proponuje nam kreacje dokładnie zakrywające całe ciało – od głowy po palce u stóp. Skupiając się jednak na sednie tegorocznej kolekcji – do mody wracają kolorowe, drobne printy, kropki i kreski, łezki, malutkie stokrotki i tulipany. Długie, kwieciste, powłóczyste sukienki to motyw przewodni zbliżającej się wiosny. Do tego kontrastowe, dwukolorowe tła i dziewczęce kapelusze z okrągłym rondem. Jest lekko, soczyście i dowcipnie.

W kolekcji wiosna lato 2015 przeważają sukienki o długości midi, rozkloszowane spódnice i dopasowane płaszcze, inspirowane latami 70. Powracamy do delikatnego, zwiewnego retro w miękkich pastelach.

Kolekcja na wiosnę lato 2015 jest swoistym wspomnieniem kampanii reklamowej Max Mara, w której wystąpiła Anjelica Huston, nakręconej w 1971 roku. W stylizacjach widać mnóstwo nawiązań do tamtych czasów – silnie zaznaczone ramiona, szaleństwo prążków, duże blezery, dopasowane, zamszowe kurtki. Nowym akcentem jest zdecydowanie podkreślenie smukłości sylwetki – lejące się materiały i spódnice do połowy łydki. Wg Max Mara tej wiosny będziemy kobiece, eleganckie i kolorowe.