Nie tak dawno, w sobotę 12 stycznia 2013 r., kreatywni dyrektorzy od Valentino – Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli przygotowali designerskie wydarzenie, a mianowicie koktajl party w sklepie Valentino w Mediolanie. Powodem było wprowadzenia na rynek kolekcji New Men Camouflage, stworzonej we współpracy z renomowanym Liu Bolin.

Paleta kolorów kolekcji to prawdziwie męski styl, znajdziemy w niej zielony, khaki, niebieski, czarny, szary i kość słoniowa z plamami rdzy i czerwienią. Całość sprawia wrażenie, jakby już była używana, z wyraźnymi śladami zużycia. Ponadto w nowej męskiej kolekcji Valentino znajdziemy akcesoria ze skóra.

Podczas otwarcia gościem specjalnym był chiński artysta Iiu Bolin, żywe oryginalne dzieło sztuki, które wyraźnie odżywa w godzinach wieczornych. liu Bolin o współpracy z Valentino wypowiadał się jak zwykle enigmatycznie: „znikanie wśród manekinów i ubrań w sklepie było jak powrót do moich artystycznych korzeni, do mojej serii fotografii performance „zagubiony w mieście". Pierwotnie miałem wybrać mundur wojskowy, ale później z różnych względów zdecydowałem się na mundur maoistów. Podczas pokazu Valentino nosiłam spodnie z tego munduru, buty i kurtkę z kolekcji New Men Camouflage Valentino. Ubrania przypominały mi czas, kiedy zdecydowałem się rozpocząć karierę wojskową, którą następnie porzuciłem dla mojego artystycznego powołania”.