Micheal Kors jest dobry, koniec kropka. Michael Kors jest bardzo dobry. Nie!!! To zbyt proste stwierdzenie. Michael Kors to geniusz, a może sprytny kreator trendów, które potrafi mieszać ze sobą i wydobywać na powierzchnię ich esencję. Przekonali się o tym wszyscy, którzy oglądali jego show podczas New York Fashion Week. Nota bene, był to jeden z najlepszych pokazów, jakie miały miejsce podczas tego wydarzenia modowego.

Najnowsza kolekcja Michael Kors jesień 2015 Ready-to-Wear to hołd złożony stylowi retro. Na wybiegu oglądaliśmy obszerne etole i kołnierze z futra. Sylwetki nawiązywały do mody z lat 30, która królowała w Nowym Jorku. Michael Kors podzielił się z widzami swoim amerykańskim snem, przepychem, luksusem i elitaryzmem. Na pierwszym planie dominowały doskonale skrojone płaszcze, przypominające swą objętością rozłożyste narzutki, z dodatkiem nieodzownych futer. Kamizeli i etole, także z wykorzystaniem futer, zostały zebrane w talii wąskim paskiem.

Bogaty nowojorski styl z lat 30. został złamany angielską kratą w różnych odcieniach szarości i beżu, a nawet kolorach morskich, a także wygodnymi swetrami. Na lekko rozkloszowanych spódnicach, szerokich spodniach i kostiumach pojawił się kolejny wzór, tym razem paisley, znany z angielskich krawatów. Z wyżyn luksusu zeszliśmy więc na solidny, brytyjski poziom, praktycznej pani domu, która jednak odznacza się dobrym smakiem.

Michael Kors zrobił to, co jest bardzo trudne w modzie, połączył noc z dniem, pierwiastek kobiecy z męskim. Nowoczesne krawiectwo, mocne akcenty, subtelne, eleganckie dodatki. Tweedy, paisley, koronki, aplikacje z kamieni, kwiaty... Kolory męskie, militarne, odcienie beżu, granatu szarości, obok granatu, wina i oliwki, a także klasyczne zderzenie czerni z bielą. Totalna jazda bez trzymanki, ale z geniuszem w roli przewodnika.

Kobiece elementy odnajdziemy  w subtelnych i delikatnych sukniach wieczorowych, przetykanych złotą nitką, rozbłyskających tysiącem diamencików i kryształków. Nie mogło być jednak za słodko, dlatego i tutaj przewrotny Kors wstawił suknię przypominającą męski smoking, jakby jeszcze komuś nie zakręciło się w głowie od nadmiaru.

Na sezon jesień 2015 Michael Kors proponuje torebki retro, przypominające podróżne kuferki i lekarskie torby. Czółenka w stylu vintage obok męskich oksfordów. Płaskie buty zdecydowanie wyrastają na główny trend w najbliższym czasie.
Sądzę, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie w najnowszej kolekcji Michael Kors na jesień 2015, kiedy tylko ochłonie.