Frida Gianini przygotowała perfekcyjną kolekcję z przepięknymi sukienkami, które pojawiły się na wybiegu. Udało się jej wnieść wszystkie elementy designu byłych projektantów domu mody Gucci, bez zatracenia własnego stylu, z nutą estetyki Gucci. Zmiana dyrektora kreatywnego wyszła na dobre koncernowi LVMH, ponieważ Frida Gianini stanowi doskonałą konkurencję dla takich projektantów jak Elbaz, Valli czy Ford.
W kolekcji pojawiło się wiele sylwetek w stylu dawnego Halston, przepych w akcesoriach i znany wszystkim kwiecisty wzór Gucci. Ornamenty na sukienkach wyglądają niesamowicie, sprawiają, że kolekcja wydaje się bardziej Haute Couture niż prêt-à-porter.

Frida Gianini swoją kolekcję poświęciła dawnemu projektantowi. Udowodniła, że Tom Ford nie jest już potrzebny w Gucci. Świetnie dała sobie radę sama. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam tak dobry pokaz Gucciego. Ford może i zrewolucjonizował dom mody Gucci, ale to Frida sprawi, że wszystkie pokochamy tę firmę.

Polecam obejrzenie całego pokazu Gucci na sezon wiosna / lato 2013. Spodobają się wam eleganckie i kobiece kroje sukienek, a bogata biżuteria przyciągnie uwagę.

Autor: Tina N.