Kolekcja Roberto Cavalli bardzo mnie zaskoczyła. Kiedy myślę o Cavalli, nasuwa mi się myśl o krzykliwych, pełnych przepychu boho ubraniach dla włoskich party girl. Szufladkowałam zawsze tę firmę z Versace, czyli zbyt seksowne, kiczowate sukienki dla nowobogackich. Jednak kolekcja wiosna / lato 2013 jest bardziej elegancka i stylowa, a jednocześnie seksowna.

Kolorystyka utrzymana w bieli i beżu z dodatkiem czerni, pomarańczy, zieleni i neonowej żółci okazała się idealnie ze sobą współgrać. Niesamowicie bogate ornamenty nadawały ubraniom charakter haute couture (stąd takie wygórowane ceny). Oczywiście, jak na Cavalli przystało pojawiły się też zwierzęce printy i za bardzo odkryte sukienki, jednak tym razem w wersji eleganckiej, czarno-białej. Wielkim zaskoczeniem okazały się też proste i nowoczesne kurtki i żakiety.

Nie wiem, czy takie wydanie spodoba się fankom „over the top” od Cavalli. Wiem na pewno, że dla mnie jest to jedna z najlepszych kolekcji z Milan Fashion Week i bardzo miłe zaskoczenie.
A wam jak się spodobała kolekcja?

Autor: Tina N.