Trend na minimalizm rozpoczął się dobre kilka lat temu, jednak w porównaniu do innych przemijających trendów, ten nadal króluje wśród fashionistów i life stylowych guru. Spośród wielu miłośników tego nurtu wyróżnia się Holenderka Ivania Carpio i jej blog Love Aesthetics.
Ivania Carpio zasłynęła nie tylko ze swoich minimalistycznych stylizacji i niebanalnie prostych projektów DIY, ale także ze swojego skromnego stylu życia i sposobu bycia. Z tego też względu przez ostatni tydzień we współpracy z portalem koncepcyjnym SHOWstudio, Ivania zaprezentowała serię pięknych zdjęć, które ukazują jej estetykę w całej okazałości.

Koncept gradientu z głębokiej czerni w biel Ivania pokazuje poprzez stylizacje od najlepszych projektantów jak Alexander Wang czy Maison Martin Margiela, w połączeniu z perełkami i własnoręcznie zrobionymi rzeczami z własnej szafy. Niektórym out fitom towarzyszy charakterystyczna dla niej biżuteria ze sklepu z narzędziami jak na przykład pierścionek z uszczelki na rury. Atmosferę dopełnia proste, monochromatyczne zdjęcia Ivany oraz takie dekoracje wnętrz jak anonimowe książki i zdjęcia najprostszych obiektów, chociażby kawałka asfaltu.
Jeżeli jest Wam nadal obca styl minimalistyczny, zapraszam do przejrzenia prezentowanych zdjęć ze stylizacjami Ivani Carpio.

Autor: Tina