Kolekcja MM6 Maison Martin Margiela wiosna lato 2015 to specyficzna mieszanka kultury amerykańskiej i japońskiej. W nadchodzącym letnim sezonie śmiało możemy łączyć ze sobą zamkniętą japońską sylwetkę oraz swobodny styl i amerykański luz. Charakterystyczne sukienki kimono i marynarki uzupełniono tradycyjnymi, wiązanymi sandałami na grubej platformie.

Odstające paski wiązań w butach burzyły jednak moje poczucie jednorodności sylwetki i odciągały uwagę od samego ubrania. Nie zapomniano oczywiście o pasach obi, które podkreślały talię połyskliwych kombinezonów. Udanym pomysłem było wykonanie japońskich pasów z jeansu, przez co nabrały one nowoczesnego wyglądu.

Amerykańska część kolekcji to kowbojskie odwołania do zamszowych kurtek i skórzanych kamizelek z torebkami ozdobionymi długimi frędzlami. Nie zabrakło denimu i szerokich spodni z podwiniętymi mankietami. Świetna mini sukienka w kształcie koszuli z wystrzępionym dołem. Mogliśmy obejrzeć perfekcyjnie wykorzystany trend na denim, który opanował wybiegi fashion weeka w Nowym Jorku. Polecam patchworkową kurtkę z jeansu z drobnymi wzorami. Zwrócił moją uwagę również obszerny t-shirt z oryginalnym szaro-czarnym nadrukiem.

Podczas śledzenia pokazu, odniosłam wrażenie, że oglądam dziecięcą zabawę z modą. Eksperyment z sylwetkami, materiałami i dodatkami okazał się udany i wkrótce ubrania z kolekcji zapełnią szafy fashionistek i trendsetterek.