Przez pierwsze dziesięć lat w domu mody Calvin Klein dyrektor kreatywny, Francisco Costa był konsekwentnym zwolennikiem minimalizm zarówno w kwestii stosowania neutralnych akcesoriów, jak i budowania architektonicznych sylwetek. W poprzednim sezonie dostrzegliśmy jednak pierwsze zmiany w stylistyce Klein. Pojawiły się w kolekcji wiosennej kwiatowe printy i biżuteria.

Dobry odbiór takiej wizji mody zachęcił projektanta do kontynuowania rozpoczętej drogi. Najnowsza kolekcja Calvin Klein jesień zima 2016 / 2017, zaprezentowana podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku okazała się minimalistyczna, elegancka, ale z pazurem.

Pokaz mody na jesień zimę 2016 / 2017 rozpoczął czarny look, od stóp do głów, stylizowany na męski, mocny zestaw złożony ze spodni i marynarki, lekko ponadgabarytowy. Następnie pojawiły się miksy solidnej odzieży wierzchniej z futrzanymi dodatkami i jedwabne panelowe sukienki.

Casualowe sukienki w kratkę były wyjątkowo wygodne, przepasane w pasie, bez rękawów, z rozcięciami po bokach. Niestandardowe printy w cętki. Długie rękawy przecięte po wewnętrznej stronie. Futrzane dodatki przypominające mufki. Akcesoria w postaci polerowanych niedużych agatów ozdabiające dekolt, a także jako wzory nawiązujące do splotów słonecznych, umieszczone w talii.