John Galliano zaprezentował swoją kolekcję na sezon jesień zima 2016 / 2017 Maison Margiela podczas Paris Fashion Week. Tym razem obeszło się bez pełzających modelek i chłopców ubranych w sukienki, bowiem na wybiegu zagościła udana mieszanka mody prêt-à-porter, która powinna zadowolić klientki domu mody Margiela. Mogliśmy oglądać łączone ze sobą, cienkie dzianiny, dużo czerni, a także wygodne ubrania w militarnym stylu. Oto wybrane motywy z najnowszej kolekcji Maison Margiela, na które warto zwrócić uwagę, bo mogą one szybko przerodzić się w trendy.

Zacznijmy od tego, że tym razem modowe show rozegrało się w białej konstrukcji zainstalowanej w przestrzeni Grand Palais. W przeciwieństwie do pokazów couture, Galliano przewidział kilka rzędów dla publiczności, a nie tylko jeden, dzięki czemu więcej osób mogło obejrzeć pokaz na żywo.

Pokaz otworzył karmelowy trencz z dzianiny z oversizowymi rękawami, noszonymi niczym mufki.

Modelki nosiły duże kolczyki i broszki, przypominające kształtem twórczość z obrazów Henri Matisse.

Dużo było looków z ponadgabarytowymi paskami z gigantycznymi paskami w złotym lub srebrnym kolorze.

Wyróżniały się buty w stylu mokasynów, ale na grubym obcasie, z wykładanym złotym kołnierzem i podkreślonymi detalami.

Pokaz zamknęły dwie niespotykane stylizacje z sukienkami zawieszonymi na modelkach na płaszczu i zebrane w tali szerokim paskiem.

Modelki charakteryzowały się niepowtarzalnymi fryzurami i wyrazistym makijażem. Niektóre miały krótkie koczki w odważnych barwach, inne zaś zmierzwione włosy z końcówkami w kolorze różowym, szmaragdowym lub turkusowym. Pięknie wypadła Pat McGrath z błyszczącymi zielonymi ustami, podkreślonymi czarną kreską oraz bladą cerą, na której mocno zaznaczono brwi.