Giambattista Valli w kolekcji Moncler Gammer Rouge na sezon zima 2016 / 2017 nawiązuje do stylu, który znamy z niemieckojęzycznej części Alp.

Będąc w takich miastach jak Monachium dostrzegamy unikalną synergię nowych trendów modowych z lokalną tożsamością. Obok siebie znajdziemy nowe torebki Louis Vuitton czy sukienki Dior oraz tradycyjne bawarskie stroje ludowe.

Valli nie inspiruje się Bawarią. Jego kolekcja to hołd i piękno dla kultury Szwajcarii. Trudno jednak nie znaleźć analogii z szerszym, niemieckojęzycznym kręgiem kulturowym i estetycznym.

Charakterystyczne szelki, motywy etniczne czy pasy przenikają się z wyrafinowanym, współczesnym wzornictwem i formą na miarę XXI wieku.

Sztuczne futra z roślinnymi printami i charakterystycznymi śnieżynkami, plisowane spódnice nawiązujące do tradycyjnych swetrów czy wyrafinowane koszule tworzą zupełnie nową wartość.

Przetworzone na XXI wiek archetypy i symbole rodem z Alp fascynują i wyznaczają trendy w modzie na sezon zima 2017. Totalna rekomendacja trendu.pl