Na tyle długo korzystam z Internetu, by stwierdzić, że mężczyźni są niesłusznie osądzani o zbyt łatwe dobieranie ubrań. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Zastanawialiście się, dlaczego jest więcej ładnie ubranych kobiet niż mężczyzn ? Wynika to nie z tego, że kobiety bardziej dbają o wygląd zewnętrzny. W obecnych czasach wszyscy dbamy o siebie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że z ładnym wyglądem osiągniemy więcej niż jako niezadbany „Kowalski”. Może stereotypy na temat Panów wynikają z powodu gorszego wyczucia estetyki ? Też nie, przecież jest znacznie więcej architektów, malarzy czy nawet mistrzów kuchni płci męskiej niż pięknej. Dlaczego ?

Odpowiedź leży w kroju. Męska moda jest bardziej ograniczona niż żeńska. Podczas kiedy kobiety zakryją niedoskonałości w gorsecie, luźnej sukience, paskach, wzorach i panelach, mężczyźni nie mają takich przywilejów. Zdobiąc strój, możemy wybiera
w przeróżnych tkaninach od cekinów po połyskującą skórę i na upartego wszystko możemy założyć, zaś nasi partnerzy byliby zapewne uznani za wariatów, pojawiając się w biurze w skórzanych spodniach. Ta sama zasada dotyczy biżuterii, dodatków, akcesoriów i kolorów. Następnym razem, gdy zobaczymy tłum szaro-burych dżentelmenów, pamiętajmy, że lepsze to niż przebrany pajac.
Zatem co pozostaje Panom ? Najbardziej stylowi mężczyźni według magazynu People są wyrafinowani i cudownie wyglądają w garniturze, ale żeby taki garnitur posiadać, musieliby najpierw sprzedać turbo dopalacz ze swojego  auta, a wiadomo – facet, który poświęci budżet na „fatałaszki”, jest od razu uważany za mało macho, czyli brakuje mu 100 punktów do męskości.

Co powinien w takim razie nosić stylowy mężczyzna ? Tak samo jak w przypadku kobiet, zależy to od charakteru, sylwetki, pracy i środowiska, w którym żyje. Jedni lepiej wyglądają w slim fit (drogi facecie, nie ukryjesz swojej szczupłej sylwetki pod gigantycznym t-shirtem), a drudzy w regular (to, że masz wyrzeźbione mięśnie, nie oznacza, że musisz kupować bluzkę o 2 rozmiary za małą). Niektórym do twarzy w żywych kolorach, a dla innych minimalizm kolorystyczny jest najlepszym przyjacielem.

Jaka jest moja rada ? Zajrzyjcie od czasu do czasu przez ramię waszym koleżankom, dziewczynom, żonom lub siostrom do magazynów modowych, na pewno nie ubędzie Wam męskości, a inspiracji jest wiele i dla małego, i dużego budżetu. Nie zrażajcie się tym, że model wygląda „mało męsko” na zdjęciu, na waszej sylwetce i z waszą urodą ubrania nabiorą zupełnie innego charakteru.

Autor: Tina