Gucci to jedna z najbardziej lubianych i odnoszących największe sukcesy komercyjne marek modowych. Nic dziwnego, że dom mody nie ma problemu z rekrutacją artystów do współpracy. Najnowsza kolekcja ubrań Pre-Fall 2019 to efekt pracy Alessandro Michele.

Zdjęcia wykonał legendarny Harmony Korine, słynny reżyser i scenarzysta, kryjący się za takimi ikonicznymi filmami jak „Dzieciaki”i „Spring Breakers”. Stworzył teledysk do utwór Rihanny „Needed Me”, a także współpracował z takimi markami jak Proenza Schouler czy Dior.

Harmony Korine wykonał zdjęcia do lookbook Gucci Pre-Fall 2019 w parkach archeologicznych w  Herkulanum i Pompejach. Zdaniem marki wybór lokalizacji był częścią ciągłych starań firmy Gucci, które mają wspierać włoskie dziedzictwo kulturowe.

„Opowiadając o kolekcji w tych wyjątkowych i niepowtarzalnych miejscach, dzięki współczesnemu i niespodziewanemu spojrzeniu amerykańskiego artysty, Gucci zamierza zachować i promować te dwa starożytne rzymskie miasta, przynosząc fascynację i pamięć historyczną nowym pokoleniom” – opublikowano stanowisko marki Gucci w jednym z wywiadów.