Prabal Gurung pokaz kolekcji jesień 2017 ready-to-wear, podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, zakończył mocnym akcentem politycznym. Na wybiegu modelki pokazały się w t-shirtach z wypisanymi sloganami politycznymi. „Rewolucja nie zna granic”. „Jestem imigrantem”. Paradę pięknych pań zamknął sam projektant w koszulce z napisem: „Tak wygląda feminizm”. Z pierwszego rzędu pokaz dopingowały takie gwiazdy jak Sarah Jessica Parker, Priyanka Chopra, Diane Kruger i Huma Abedin. Prabal oświadczył, że zamierza w dalszym ciągu angażować się politycznie i będzie wykorzystywał wszelkie platformy do rozpowszechniania tego, w co wierzy.

Manifestacja poglądów projektanta nie zakończyła się jedynie na napisach na koszulkach. Podczas pokazu pojawiły się modelki w rozmiarach większych niż XS, takie jak Candice Huffine i Marquita Pringa. Moda musi przebyć jeszcze długą drogę, żeby zaakceptować fakt, że w realnym świecie żyją różnorodni ludzie w wszelkiego rodzaju rozmiarach. Dobrze jednak że Gurung podjął inicjatywę.

Na wybiegu zagościły sukienki z długimi rękawami i w midi długościach, ale noszone też na gołe ciało. Nie zabrakło ekstrawaganckich ponadgabarytowych kolorowych futer i powiewających pasków. Grube ręcznie tkane swetry lub robione na drutach z napompowanymi rękawami czy fantazyjnymi dekoltami. Aksamitne sukienki z malutkimi guziczkami, których rozpięcie tworzyło oryginalny dekolt.

Modę na jesień 2017, którą zaproponował Prabal Gurung, można określić jako wygodną i zmysłową mieszankę, opakowaną w miękkie kobiece materiały.