Joseph Altuzarra, opisując swoją najnowszą kolekcję jesieńzima 2017 / 2018, zacytował Szekspira. Lady Makbet w ponadczasowej sztuce mówi:

„Chcąc świat oszukać, stosuj się do świata,

Ubierz w uprzejmość oko, dłoń i usta,

Wyglądaj jako kwiat niewinny, ale

Niechaj pod kwiatem tym wąż się ukrywa”

Projektant pragnął w tym sezonie namalować portret klientki marki Altuzarra, która jest kobietą skomplikowaną i niejednoznaczną. Inspiracje czerpał z renesansu, a przede wszystkim z obrazów Jana van Eycka. „Był to czas, kiedy zaczęto interesować się, jak człowiek naprawdę wygląda”, powiedział Altuzarra. Modelki na wybiegu miały na sobie bogato zdobione suknie, a na włosach charakterystyczne opaski.

Piękno kolekcji Altuzarra jesieńzima 2017 / 2018 odnajdziemy w misternych zdobieniach, delikatnych haftach z motywem kwiatów i jakościowych materiałach. Rewelacyjne futro z norek z naszytymi perłami, przypominającymi łzy. Subtelne swetry i dopasowane spódnice z dzianiny. Pikowane płaszcze i jedwabne sukienki. Czarny aksamitny smoking ze złotym haftem. Ciężkie buty na grubej podeszwie z oczkami ozdobionymi perełkami i czarne nieprzezroczyste rajstopy. Czy można stworzyć nowoczesną modę sięgając do renesansu…