„Znasz tylko moje imię, nie moją historię”. „Twoje komentarze mnie nie obchodzą”. "Nie obwiniaj mnie”. „Nie mam obowiązku odpowiadać”. Takie i podobne zwroty krzyczą na kurtkach, bluzach i torbach z kolekcji męskiej na jesień 2019, zaprezentowanej w ostatnich dniach przez dom mody Balmain.

Dyrektor kreatywny luksusowego domu mody, Olivier Rousteing, powiedział: „Myślę, że żyjemy w świecie, w którym każdy zaczyna walczyć z innymi bez powodu. I myślę, że to jest niebezpieczne. Ważna jest wolność”. Rousteing wie, o czym mówi, ponieważ został adoptowany i wychowany przez przybranych, białych rodziców i często spotykał się z nieuzasadnioną nienawiścią.

„Chcę, aby kobiety miały taką samą moc, jak mężczyźni i chcę, żeby mężczyźni mogli odkryć swoje kobiece strony” - mówi dyrektor kreatywny. Kolekcja męska Balmain jesień 2019 prezentowana była przez modelki i modeli, jednak patrząc na ubrania, nie jesteśmy w stanie rozróżnić ich płci.

Wybieg zdominowały monochromatyczna paleta barw i staromodne stroje wieczorowe, jak satynowe smokingi i płaszcze. Dodano wiele detali w stylu sportowym i wojskowym.

Kolekcja utrzymana została w minimalistycznej tonacji – czerń oraz biel, pepitka, a także skóra oraz jeans.

W końcowej części pokazu najnowszej kolekcji domu mody Balmain na wybiegu zaprezentowano odzież z nadrukowanymi zwrotami i sloganami. Stylizacje, w których zawarte są te elementy, nawiązują do luźnego stylu streetwearowego, a jednocześnie wpasowują się idealnie w styl całej kolekcji na sezon jesień 2019.