Jeżeli zastanawiałyście się, jaki trend jest najwygodniejszy do noszenia, to bez wątpienia wszystko, co jest stylizowane na piżamę. Projektanci zdali sobie sprawę, że czasem chciałybyśmy cały dzień spędzić w piżamie i wyszli tym oczekiwaniom naprzeciw. Na wybiegach pojawiły się projekty kreatywnie przerobionych zestawów piżamowych, od klasycznych do prêt-à-porter, z obcisłymi stanikami, z połyskliwego jedwabiu lub tradycyjnej bawełny. Strój stylizowany na piżamę stał się też akceptowalny publicznie i nie trzeba wielkiego wysiłku, by można było w nim wyglądać szykownie.

Trend na piżamowe stylizacje zaczął się od jedwabnych spodni, a następnie koronkowych wstawek i sukienek na ramiączkach. Domy mody jak Alexander Wang, Céline, Givenchy i Dolce & Gabbana przeniosły na ubrania senne marzenia, a także sporą dawkę komfortu do ubrań noszonych na co dzień. Jedwabie, figlarne koronki i kwiatowe printy zagościły w najnowszych kolekcjach.

Piżamowy styl jest nieograniczony i pasuje dla każdego, ale jeżeli nie masz odwagi, zacznij od wprowadzenia jednego piżamowego „kawałka” do codziennych stylizacji. Nie będziesz wtedy odnosiła wrażenia, że chodzisz w piżamie. Możesz też zestawić piżamowe spodnie lub top z skórzaną kurtką, wtedy przełamiesz lekko senny look mocnym akcentem. Możesz podwinąć mankiety rękawów, a twój wygląd nabierze „męskiego” pierwiastka. Na koniec zawsze możesz dobrać szpilki do piżamowej kreacji. Wystarczy, że popuścisz wodze fantazji… Powiedz dzień dobry w elegancki sposób, nie zapominając o snach.