Puszyste kurtki z piórami marabuta wiązane pod szyją satynowymi, spływającymi  kokardkami. Delikatne tkaniny z kwiatowymi wzorami i printami w klimacie lat 40. Głębokie dekolty zakryte golfami, stójkami z marszczoną pliską czy obfitymi kokardami, zaczerpnięte z lat 70.

Wzorzyste sandały na koturnach lub spiczaste pantofle z odkrytą piętą, obsypane brokatem.  Piękna różowa suknia z brokatu, z falbankami i lamówką, krótsza z przodu i pięknie podkreślająca plecy, niczym w stylu rokoko. Erdem Moralioglu swoją najnowszą kolekcję pre-fall na sezon 2017 wyczarował w małym, niemal pustym pokoju w Londynie, na tle srebrzystej tapety, rozciągniętej niedbale między stojakami.

Projektant opowiadał, że tworząc nowe stroje myślał o latach 40. widzianych przez pryzmat lat 70. Inspiracje czerpał z fotosów „Bugsy Malone” i obrazów z „Konformisty” w reżyserii Bernarda Bertolucciego. Duży wpływ na współczesną modę według Erdem miały obrazy młodej Palomy Picasso, wykonane przez jej sławnego ojca, utrzymane w stylu vintage glamour, charakterystycznym dla lat 70.

Snucie historii w modzie jest ważną sprawą dla Moralioglu, zawsze jego kolekcje niosą ze sobą jakąś opowieść. Zaletą oglądania jego prac jest możliwość uczestniczenia i oglądania z bliska artystyczne wizji. Tym razem retro stroje i romantyczna stylistyka zawierały w sobie także elementy praktyczności, tak ważne w modzie współczesnej.

Więcej na: https://erdem.com/shop