Zdefiniowanie, co to znaczy ubierać się jak nowoczesna, pewna siebie kobieta jest wyjątkowo trudne. Phillip Lim starał się wyjaśnić to zagadnienie w najnowszej kolekcji na sezon jesień zima 2016 / 2017. W jego wyobraźni zrodził się obraz kobiety biznesu, która biegnie ulicami Tokio. Motywy orientalne przenikały całą kolekcję, zwłaszcza w okryciach przypominających kimono czy charakterystycznych wiązaniach. Całość została podane natomiast w klimacie street style.

Świetnie wypadło łączenie delikatnego, kobiecego klimatu wschodniego i mocnych, męskich elementów militarnych. Wojskowa, oliwkowa tunika cheongsam z brązowymi aplikacjami zestawiona ze zwiewną, plisowaną, wąską spódnicą w złotym kolorze.

Lim powrócił do świata tradycyjnie męskich ubrań z marynarkami, spodniami i suwakami umiejscowionymi z przodu. Zostały one zmiękczone delikatnymi materiałami i ocieplone połyskliwymi fakturami. Płaskie sandały zrównoważone skarpetkami z szenili z fantazyjnymi ozdobami. Komfortowe i stylowe ubrania z kolekcji 3.1 Phillip Lim wydają się na tyle uniwersalne, że mogą być wykorzystywane w każdym sezonie.