Tom Ford już na początku września zapowiedział, że podczas Paryskiego Tygodnia Mody zamiast pokazu na wybiegu planuje „coś specjalnego”. Jak powiedział, tak zrobił. Najnowsza kolekcja Tom Ford wiosna lato 2016 zamiast standardowo na  wybiegu została pokazana w trakcie energetycznego klipu Lady Gaga. Modelki i modele w towarzystwie Lady Gaga tańczyli w rytm muzyki Nile Rodgers (utwór wykonywał wcześniej zespół Chic) do piosenki „I want your love”, eksponując nowe projekty marki Ford. Lady Gaga wypadła znakomicie, zaskakując swoją nową stylizacją.

Video z wiosenną kolekcją zostało nakręcone w Los Angeles, a udział w nim obok Lady Gaga wzięli: Mica Arganaraz, Lexi Boling, Kayla Scott, Xiao Wen Ju, Valery Kaufman, Aymeline Valade, Lida Fox, Lucky Blue Smith, Alex Dunstan, David Agbodji i Tarun Nijjer. Teledysk wyreżyserował Nick Knight, zaś zdjęcia wykonał Benoit Delhomme.

Prezentacja miała tę przewagę nad innymi relacjami z pokazów, że od razu była śledzona w portalach społecznościach i wzbudziła niemałe zainteresowanie środowiska. Projektant zapowiedział podobną produkcję jeszcze tej jesieni.

Sama kolekcja Tom Ford wiosna lato 2016 to moda utrzymana w szalonym, dyskotekowym klimacie lat 70. Ubrania zaprezentowane w ruchu nabrały dynamiki i lekkości. Czerń pomieszana z cekinami i błyszczącymi tkaninami. Oryginalne, oversizowe naszywane kieszenie na spodniach, zakończonych zamkami błyskawicznymi przy nogawkach nad kostkę. Resztę obejrzyjcie sami.