Paryski tydzień mody z kolekcjami wiosna lato 2016 zakończył się. Paryż powoli dochodzi do siebie, ale my nie zostaliśmy z niczym. Mamy wskazówki, co dominować będzie w modzie na wiosnę 2016. Zebraliśmy w jednym miejscu siedem najpopularniejszych, najważniejszych trendów, które pojawiały się na wybiegu. Poznajcie, co będzie modne na wiosnę.

Trend na lata 90.

Trudno określić jednoznacznie ten okres, ale w modzie obok lat 70. jest najbardziej popularny i najczęściej wykorzystywany przy tworzeniu kolekcji. Projektanci na wiosnę 2016 proponują połączenie stylu grunge z minimalistycznymi liniami, podlane sporą porcją zmysłowości. Efekt interesujący.

Trend na obszerne rękawy

Trend, który wyrósł z inspiracji epoką wiktoriańską. Pojawił się praktycznie u każdego z projektantów wiosennych kolekcji, ale szczególnie podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Obszerne rękawy wyglądają szalenie kobieco i romantycznie.

Trend na ostre cięcie

Plisy i zakładki, przypominające szkocki klit, wyraziste krawędzie, jednym słowem kreacje przypominające ostre cięcie nożem.

Trend na rokowy szyk

David Bowie ze swoim niepowtarzalnym stylem wszedł do świata mody na stałe. Wielu projektantów właśnie w latach 80. znalazło inspiracje do swoich nowych kolekcji na wiosnę 2016.

Trend na biel

Czarny pojawiał się na wybiegach podczas miesiąca mody, ale to biel okazała się królową i to ona będzie dominowała na wiosnę.

Trend na printy hawajskie

Tym razem printy hawajskie nie są tak wyraziste i oczywiste. Motywy roślinne zostały stonowane, przyprószone, ukryte. Jeżeli chcesz być trendy, spraw sobie na wiosnę sukienkę lub płaszcz z nadrukiem hawajskim.

Trend na kokardy

Największym trendem na wiosnę 2016 będą na pewno kokardy, które zdają się wypierać falbany. Nie powinno ich być jednak zbyt wiele, a w naszych stylizacjach najlepiej jak będą stanowiły delikatny akcent lub uzupełnią akcesoria.