Alexander Wang w kolekcji na sezon wiosnalato 2017 połączył modę sportową z wyraźną kobiecą linią. Nie bez znaczenia na taki właśnie look miał fakt rozpoczęcia współpracy przez projektanta z marką Adidas Originals.

Podkreślona została talia i odkryty brzuch, opleciony delikatnymi paskami doszytymi do topów. Nawet kobiece stylizacje zostały uzupełnione sportowymi dodatkami, jak gwizdek zawieszony na szyi czy znaczki na futerkach.

Poprzednia kolekcja Wanga była jednak mniej subtelna niż aktualna, zaprezentowana podczas trwającego Tygodnia Mody w Nowym Jorku. W modzie na wiosnę – lato 2017 zaskoczyła mnie pozytywnie dekonstrukcja mody sportowej poprzez połączenie motywów damskich i męskich, przemieszanych z nieoczywistymi powiązaniami.

Pomimo swoistego ekshibicjonizmu kostiumy kąpielowe nie kapały od zmysłowości, ale ukazywały subtelne kobiece piękno. Buduarowe koronki i bieliźniane sukienki z neonowych, satynowych materiałów miały w sobie sportowy sznyt. Dopasowane sukienki z kolorowymi lamówkami nawiązywały do solidnych pianek surferów.

Casualowe bluzy z kapturem i kolarskie czapeczki sprawiały wrażenie komfortowych i wprost stworzonych do jazdy na deskorolce czy rolkach. Dominowały kolory wyraziste, pastelowe, błękity, żółcie i róże, ale sporo było także czerni z odblaskowymi wstawkami.