Joseph Altuzarra, podobnie jak kilku innych projektantów podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, potraktował modę jako antidotum na niepewne, skomplikowane czasy. „Wybór jest trudny”, powiedział przed pokazem kolekcji na sezon wiosna lato 2017. „Chciałem stworzyć coś, co sprawi, że będę czuł się szczęśliwy, radosny i zalotny”. I tak się też stało.

Na nadchodzący letni czas Altuzarra proponuje całe bogactwo wzorów i kolorów. Do tego zmysłowość wyrażoną przez podkreśloną kobiecą talię i odsłonięty dekolt w zmysłowych sukienkach. Na wybiegu zapanowała atmosfera z filmu „Dzikość serc” Davida Lyncha, a w centrum znalazł się charakterystyczny płaszcz, który nosił Nicolas Cage.

Wężowe printy nabrały jednak wyrafinowania i wdzięku, utrzymane w różowym odcieniu, ozdobione delikatną koronką czy słodkim wzorem z wisienką. Płaszcze zakładane były bezpośrednio na bieliznę lub kokieteryjne sukienki.

Owocowe i kwiatowe printy pojawiały się zarówno na tkaninach szenilowych, dzianinach, jak i haftowanych sukniach wieczorowych. Żeby nie zrobiło się zbyt słodko, Altuzarra dodał kurtki cargo, wojskową zieleń i ołówkowe spódnice.

Pojawiły się sukienki z rozciągliwej dzianiny w paski i topy przypominające biustonosze z falbankami. Trend na staniki okazał się niespodzianką trwającego właśnie Fashion Week w Nowym Yorku, po który projektanci sięgali nad wyraz często.

Dopełnieniem kolekcji Altuzarra na wiosnę – lato 2017 była doskonała porcja krawiectwa z bawełny w kratkę. Moim numerem jeden okazały się wygodne sukienki koszulowe z marszczeniami, przewiązane z przodu w pasie czymś na kształt krawata. Rozmyte błękity doskonale podkreśliły delikatność i kobiecość.