Gigi Hadid i Lauren Hutton, dwie topowe modelki ze swoich czasów, przeszły po wybiegu ramię w ramię, podczas pokazu kolekcji Bottega Veneta wiosnalato 2017 na Milan Fashion Week. Hadid miała na sobie sportowy, zakurzony różowy top i spodnie, a Hutton beżowy trencz.

Thomas Maier nie robi z pokazów wyszukanej ceremonii , nie potrzebuje pompy i fajerwerków, by pokazać elegancję i dobry smak. Moda na sezon letni 2017 trzymała się rygorystycznych standardów, a ubrania sprawiały wrażenie znajomych i prostych.

W tym roku mamy je 50. rocznicę istnienia domu mody Bottega Veneta. Z tego powodu projektant sięgnął po stare motywy i przywrócił tkaną torbę z amerykańskiego filmu Gigolo z 1980, jak również 14 innych toreb z archiwum marki.

Warte podkreślenia jest perfekcyjne rzemiosło i unikalna ręczna technika wytwarzania tkanin domu mody Bottega Veneta. Maier doskonale wyczuwa trendy w modzie, a jego domeną jest jakość. Problem w tym, że Bottega Veneta chyba nie do końca wykorzystuje i propaguje swoje atuty, a działania marketingowe nie podkreślają tego, w czym dom mody jest świetny.

Zarzuty, że Bottega jest wyłącznie marką dla starszych pań, nie są prawdziwe. Sam projektant pytany o to, odpowiada: „ Nigdy nie projektuje dla konkretnej grupy wiekowej. Nie lubię wszelkiego rodzaju klasyfikacji, zwłaszcza gdy chodzi o kolor skóry czy wiek, nienawidzę czegoś takiego”. Bycie klientem domu mody Bottega trzeba po prostu lubić i doceniać dobre materiały.

W najnowszej kolekcji Bottega Veneta na sezon wiosnalato 2017 dominowała bezkompromisowo ciemna paleta barw, rozświetlona od czasu do czasu białymi i beżowymi projektami. Płaszcze z brązowej lub ciemnozielonej skóry, polo z czarnej dzianiny, ciemne płaszcze przeciwdeszczowe. Sukienkikoszule, garnitury, rewelacyjne dzianiny. Komercyjnie, ale z naciskiem na jakość i trwałość, odpowiadającą potrzebom miejskiego stylu życia.