Świeżo po ogromnym sukcesie letniego pokazu Fendi z modą couture w Rzymie, gdzie modelki chodziły po wodzie w fontannie di Trevi, Karl Lagerfeld i Silvia Venturini powrócili do Mediolanu na Fashion Week z nową, czarującą kolekcją ready-to-wear.

Projektanci zaproponowali na sezon wiosnalato 2017 mało prawdopodobne połączenia: z jednej strony utylitarne paski i skarpety z dzianiny do botków, a z drugiej spektakularne barokowe brokaty i jedwabną bieliznę.

Te na pierwszy rzut oka nieprzystające do siebie elementy zostały ciekawie zestawione, bez zbędnej przesady, w oszczędny i elegancki sposób. Marynarskie paski w sukienkach z tiulu, koszule przypominające piżamy i tuniki.

Karl Lagerfeld znany jest ze swojego modowego wyczucia i ma lekką rękę do zestawiania ze sobą wydawałoby się nieprzystawalnych elementów. Tworzy kombinację nieprzewidywalnych projektów, które trafiają w wyrafinowane i stęsknione nowości gusta współczesnych trendsetterów.

Podobnie stało się w modzie zaproponowanej na sezon wiosnalato 2017. Kwiaty haftowane na skórze w kurtkach khaki i płaszczach. Morelowe jedwabne sukienki, jakby wprost wyciągnięte z lat 20. i alkowy, z kawałkami motyli naszytych na staniku. Przesadzone sylwetki z podkreślonymi mocno rękawami.

Poza ubraniami równie ważne okazały się akcesoria, jak to ma w zwyczaju Fendi. Pojawiły się malutkie torebki z dużą ilością ozdób, doszywanych różyczek, naszywek i ręcznych rysunków. Buty-skarpety z dzianiny wzbudziły spore zainteresowanie, podobnie jak mocny makijaż z cekinowymi ustami i oczami podkreślonymi wyraźną kreską.