Projektanci domu mody Marchesa, Georgina Chapman i Keren Craig przefiltrowały własną wizję kobiecości przez przyciemnianą soczewkę w różowych barwach. Modowe show otworzyły klasycznie piękne różowe suknie.Inspiracją kolekcji Marchesa na sezon wiosnalato 2017 był wschód słońca i kolory, które pojawiają się na niebie od zmierzchu do świtu.

Projektantki otworzyły pudełko z farbami i malowały w fioletach, niebieskim i różu, czasem z lekko opalizującym wykończeniem. Poza grecką suknią z jednym ramieniem, spływającą w blasku złota, pozostałe projekty skąpane zostały w bardziej wyciszonych i stonowanych smugach słońca.

Chapman i Craig ewidentnie nie podążają na siłę za trendami i utrzymają markę z dala od eksperymentów i kontrowersji. Moda by Marchesa osadzona jest silnie w świecie fantazji i baśni z księżniczkami Disneya. Sięgają po nią chętnie mieszkanki Hollywood, kiedy szukają wieczorowych czy festiwalowych kreacji.

Warstwy tiulu, frędzle, wymyślne dodatki, kwiatowe wykończenia, kryształy i inne przyciągające uwagę detale. Wszystko elegancko połączone, wykonane i podane.