Gurung nigdy nie stronił od polityki i w nowej kolekcji na sezon wiosnalato 2017 też wyraźnie nawiązał do aktualnej sytuacji politycznej w Ameryce i trwającej kampanii wyborczej. Warto wspomnieć, że jest on jednym z projektantów, którzy stworzyli t-shirt dla kampanii Hillary Clinton.

Podczas Fashion Week w Nowym Jorku na wybiegu pojawiła się sukienka z jedwabiu w całości drobno zadrukowana skryptami ze słynnych przemówień wybitnych kobiet. Na innej znowu dodano wstążkę z cytatami zapisanymi czarnym tuszem.

Na czarnym t-shircie wyhaftowano napis „wtedy rzucili na mnie wszystko, ale nie były to róże”. Do tego perfekcyjnie pasowały skórzane czarne spodnie z ozdobnymi wytłaczanymi nogawkami, doczepionymi za pomocą metalowych pierścieni.

Klientki, które stronią od polityki i nie gustują w cytatach na rękawach, mogą rozkoszować się subtelnymi sukienkami w błękitach z dodanymi jako ozdoba kwiatowymi wzorami. Głębokie rozporki, długie rękawy z rozcięciami, wirujące jedwabie.

Elegancka biała jedwabna tunika z odsłoniętymi plecami i plisowanymi rękawami, noszona do czarnych spodni z szerokimi nogawkami. Kobieco, lekko, zmysłowo, tak powinna według Gurunga wyglądać kobieta na wiosnę, raczej podczas romantycznego wieczoru niż w trasie kampanii wyborczej.